Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Nje nepalez "martohet" me nje ... qen per t'i sjelle fat, por vdes tre dite me pas

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Nje nepalez "martohet" me nje ... qen per t'i sjelle fat, por vdes tre dite me pas Empty
MesazhTitulli: Nje nepalez "martohet" me nje ... qen per t'i sjelle fat, por vdes tre dite me pas   Nje nepalez "martohet" me nje ... qen per t'i sjelle fat, por vdes tre dite me pas Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:28 am

Nje nepalez 75-vjecar u "martua" me nje qen, duke zbatuar nje zakon rajonal per te sjelle fat. Megjithate ai vdiq tre dite me pas, njoftoi sot nje gazete.

Nje ceremoni bashkoi Phulram Chadhary dhe kafshen te shtunen ne fshatin Durgualit, ne distriktin e Kailalit, ne jugperendim te Nepalit, ku komuniteti Tharu beson se nje burre plak, i cili "martohet" me nje qen mund te kete dhembe te rinj.

Ai mendonte se kjo gje do ta ndihmonte te shmangte me tej fatkeqesite ne jete. Por ai vdiq disa dite me pas", njoftoi e perditshmja " Gorkhapatra".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje nepalez "martohet" me nje ... qen per t'i sjelle fat, por vdes tre dite me pas
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: BISEDA TE LIRA :: Kuriozitete-
Kërce tek: