Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ΑΝΝΑ
Admin
Admin
ΑΝΝΑ

Posts : 74
Join date : 11/01/2010

Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?! Empty
MesazhTitulli: Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?!   Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?! Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 7:32 am

"Te jetosh per te dashuruar" Ne kete kategori fus ata njerez qe e vetmja gje qe i jep kuptim jetes se tyre jane lidhjet sentimentale. Dihet se ne veprojme sipas bindjeve qe kemi pra nuk eshte nevoja te paragjykojme njeri tjetrin per pergjigjet qe do jepen. Nje njeri qe eshte i bindur se dashuria eshte gjeja me e bukur e jetes do ta veje ate ne plan te pare te jetes se tij. Ashtu si dikush tjeter qe eshte i bindur se paraja te jep cdo lumturi ne jete do te synoje me cdo kusht te rrise te ardhurat e tij. Keta te paret kane lakmi te papermbajtshme per te dashuruar. Jane tmerresisht sentimentale. Besojne se dashuria vjen tek njeriu krejt rastesisht, sikur zbret nga qielli. Shohin cdo gje me subjektivitet. Asgje tjeter nuk ka kaq shume rendesi per keta njerez se nje lidhje sentimentale. Pra mund te pohojme me siguri te plote se jane rober te dashurise.
Krejt e kunderta ndodh me njerezit qe dashurojne per te jetuar. Ata e dine se dashuria eshte dicka qe cdo njeri duhet ta realizoje ne jeten e tij. Perndryshe jeta do ta humte shume shijen e saj. Por keta nuk jane rober te ndjenjave. E dine se te udhehiqesh nga ndjenja do te thote qarte se je nje viktime e shoqerise. Kane shume gjera qe i japin kuptim jetes se tyre. I urrejne telenovelat. Gjeja me e rendesishme ne jeten e tyre eshte te kene pushtet mbi te tjeret (si ne dashuri dhe ne shoqeri). Jane me te suksesshem ne dashuri dhe ne jete. I bejne te tjeret ta dashurojne me magnetizmin qe zoterojne. Por sic e thashe dhe me pare gjeja me e rendesishme per keta jane veprat. Mendojne se njeriu ne pune gjen lumturine dhe vlerat e verteta te tij. Cdo gje tjeter pervec sukseseve te tij eshte dicka per femijet jo per te.
Tani te nderuar po shume te respektuar forumator ne cilin vend e klasifikoni ju veten tuaj. Mos genjeni. Genjeshtra i ka kembet e shkurtra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
viko
Webmaster
Webmaster
viko

Posts : 72
Join date : 14/01/2010
Location : ne zemren e dikujt

Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?!   Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?! Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 2:17 pm

Per te dashuruar duhet te jesh i suvencionuar me plote gjera te jetes,aty hyn dhe vet jeta,prandaj them se per et arritur nje dashuri te vertet se pari vihet jeta,pastaj duke menduar se do jetosh gjate,kurorezon sekondaren dashurin,dhe gjerat tjera qe ti ndjen nevojen ti besh numra pozitiv ne jete,smund te dashurosh po nuk jetove,mund t ejetosh duke dashuruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Jetoni per te dashuruar apo dashuroni per te jetuar?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: ZONE E NXEHTE :: DASHURI-
Kërce tek: