Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Fakt: U shfaq në Internet “çelsi” i parë pirat për Windows 7 - crackers u bazuan në “çelsin” zyrtar të Lenovo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Fakt: U shfaq në Internet “çelsi” i parë pirat për Windows 7 - crackers u bazuan në “çelsin” zyrtar të Lenovo Empty
MesazhTitulli: Fakt: U shfaq në Internet “çelsi” i parë pirat për Windows 7 - crackers u bazuan në “çelsin” zyrtar të Lenovo   Fakt: U shfaq në Internet “çelsi” i parë pirat për Windows 7 - crackers u bazuan në “çelsin” zyrtar të Lenovo Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 5:21 am

Është e çuditëshme por crackers rigoditën, kësaj rradhe arritën të tejkalonin nivelet e mbrojtjes ndaj piratisë së Microsoft, domethënë një situatë që vërehet në çdo edition të Microsoft të paktën këto 15 vitet e fundit, nga njëra anë shohim Microsoft tek përpiqet çdo herë (?) që të shmangë faktin e hidhur… dhe nga ana tjetër, tentativat që mbeten të pafrytshme! “Çelsi” në të cilin u bazuan crackers për tejkalimin e “kyçjeve” të Windows 7 është “çelsi” zyrtar që Microsoft i dha konstruktorëve edhe Lenov (ju kujtojmë se është kompania që bleu para disa vitesh departamentin e kompjuterave të IBM), një proces i cili zbatohet gjithmonë pak para edition zyrtar të OS (Sistemit Operues), me qëllim që konstruktorët e kompjuterave të disponojnë modele të reja të pro-instaluara (dhe aktivizuara me “çelsin” zyrtar) Windows 7, njëkohësisht edhe me datën e qarkullimit të tyr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fakt: U shfaq në Internet “çelsi” i parë pirat për Windows 7 - crackers u bazuan në “çelsin” zyrtar të Lenovo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: Informatike :: Informatike-
Kërce tek: