Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Nje cift binjakesh izraelite lindin nga embrione te ngrire perpara 12 vjeteve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Nje cift binjakesh izraelite lindin nga embrione te ngrire perpara 12 vjeteve Empty
MesazhTitulli: Nje cift binjakesh izraelite lindin nga embrione te ngrire perpara 12 vjeteve   Nje cift binjakesh izraelite lindin nga embrione te ngrire perpara 12 vjeteve Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:27 am

Nje izraelite ka lindur dy binjake te shendetshem, nga embrione te fertilizuara 12 vjet me pare, duke shenuar nje rast mjaft te suksesshem te embrioneve te mbajtura te ngrira per nje kohe kaq te gjate, bene te ditur mjeket.

Cifti i binjakeve, nje djale dhe nje vajze kane lindur nente muaj me pare, beri te ditur Arile Revel, i repartit te fekondimit "in-vitro".

Nena 39-vjecare lindi binjake 12 vjet me pare nga i njejti grup i embrioneve te ngrira.

"Kjo eshte koha me e gjate e regjistruar deri tani", u shpreh Revel.

Sipas literatures mjekesore rasti me i gjate i regjistruar, ka qene ai i embrioneve te ngrira per shtate vjet, shtoi ai.

"Kjo do te thote se koha, qe embrionet qendrojne te ngrire nuk eshte vendimtare dhe ndoshta nuk ndodh asnje demtim gjate kohes, qe ata qendrojne te ngrire", beri te ditur Revel per agjencine e lajmeve Reuters.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje cift binjakesh izraelite lindin nga embrione te ngrire perpara 12 vjeteve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: BISEDA TE LIRA :: Kuriozitete-
Kërce tek: