Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Nje prodhues francez konservash denohet pasi ne nje kuti u gjet nje... mi!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Nje prodhues francez konservash denohet pasi ne nje kuti u gjet nje... mi! Empty
MesazhTitulli: Nje prodhues francez konservash denohet pasi ne nje kuti u gjet nje... mi!   Nje prodhues francez konservash denohet pasi ne nje kuti u gjet nje... mi! Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:26 am

Lideri francez i perimeve, Bonduelle, u denua te paguante 800 euro demshperblim interesash ndaj konsumatoreve, pasi keta te fundit gjeten nje mi ne nje kuti konserve, mesohet sot prane burimeve gjyqesore.

Ne shkurt te vitit 2002, nje amvise ne Montepelier (ne jug te vendit) pati surprizen e pakendshme te gjente nje mi ne nje kuti perimesh, perberjen e se ciles ajo po e hidhte ne nje tigan.

Bonduelle nuk i kishte premtuar gje tjeter, si demshperblim pervec se nje moster tregtare te kutive te konservave, nje liber gatimi dhe nje bonus per te rimbursuar shumen e tiganit.

Nje propozim ky qe nuk perkonte aspak me ate qe priste amvisa, por qe Bonduelle megjithese duke pranuar shqetesimet e saj, e vleresoi te mjaftueshem... shendeti i konsumatorit nuk ishte vene ne rrezik.

"Prania e nje kafshe te ngodhur megjithese e sterilizuar, sjell nje tipar te shemtuar te produkteve ushqimore", vleresoi nga ana a saj drejtesia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje prodhues francez konservash denohet pasi ne nje kuti u gjet nje... mi!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: BISEDA TE LIRA :: Kuriozitete-
Kërce tek: