Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Kriminelët i kthehen Skype-it për t’ju shmangur policisë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Kriminelët i kthehen Skype-it për t’ju shmangur policisë! Empty
MesazhTitulli: Kriminelët i kthehen Skype-it për t’ju shmangur policisë!   Kriminelët i kthehen Skype-it për t’ju shmangur policisë! Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 5:23 am

Krerë të lartë të policisë Italiane shprehin problematizimin e tyre në lidhje me tendecën e lartë të kriminelëve që përdorin taktikën tashme të njohur Voice over IP (VoIP), me qëllim shmangien e përgjimeve nga autoritetet policore. Sipas tyre numëri i kriminelëve që përdorin skype për bashkëbisedime të dyshimta ka marrë dimensione dramatike. Përgjimi i bashkëbisedimeve telefonike përbën një akt tejet të lehtë. Ndërsa komunikimi telefonik nëpërmjet Internetit e pengon përgjimin e organeve policore. Ndikim parësor në pengimin e zbardhjes se çështjeve të errëta ka dhe skype-i i cili refuzon t’i dorëzoj policisë të fshehtat e sistemit kriptografik të thirrjeve. Sipas krerëve të lartë të policisë “gjatë përgjimit të një bashkëbisedimi midis dy keqbërësve, konstatuan se njëri prej tyre i propozoi tjetrit të ndërprisnin bisedën dhe ta vazhdonin në skype, bëhej fjalë për vendin e dorëzimit të 2 kg (lëndë narkotike)”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kriminelët i kthehen Skype-it për t’ju shmangur policisë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: Informatike :: Informatike-
Kërce tek: