Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 “Brit Awards”, 3 nominime per Lady Gaga, Boyle jashte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

“Brit Awards”, 3 nominime per Lady Gaga, Boyle jashte Empty
MesazhTitulli: “Brit Awards”, 3 nominime per Lady Gaga, Boyle jashte   “Brit Awards”, 3 nominime per Lady Gaga, Boyle jashte Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:16 am

Florence and the Machine, Lady GaGa, Lily Allen, JLS dhe Pixie Lott jane emrat me nga tre nominime per “Brit Awards” qe konsiderohet si “Oscar-i i muzikes angleze”.
Gjithcka ka shkuar sipas parashikimeve por me nje detaj te vogel qe mund te vihet re lehte. Zbulimi Susan Boyle me albumin “I Dreamed a Dream", nuk eshte nominuar per asnje cmim edhe pse rezulton si albumi i debutimit me i shitur ne Angli.

Lady GaGa qe ka shitur me shume kenge se cdo artiste tjeter, konkurron ne kategorine “Artistja me e mire nderkombetare”, “Debutuesja me e mire” dhe “Albumi me i mire”. Florence and the Machine ndodhet ne krye te klasifikimit britanik, ndersa grupi JLS konkurron ne kategorine “Grupi me i mire” bashke me Doves, Friendly Fires, Kasabian dhe Muse.

Per cmimin “Artisti me i mire anglez”, Robbie Williams do perballet me Calvin Harris, Dizzee Rascal, Mika dhe Paolo Nutini. Ceremonia e ndarjes se cmimeve do zhvillohet ne 16 shkurt ne “Earls Court Arena” te Londres.


Vendos ne Facebook
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
“Brit Awards”, 3 nominime per Lady Gaga, Boyle jashte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: MODA :: VIP-
Kërce tek: