Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Nderron jete Erich Segal, shkroi romanin “Love Story”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Nderron jete Erich Segal, shkroi romanin “Love Story” Empty
MesazhTitulli: Nderron jete Erich Segal, shkroi romanin “Love Story”   Nderron jete Erich Segal, shkroi romanin “Love Story” Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:13 am

Profesori i letersise klasike ne Harvard, Erich Segal, i cili u be i famshem fale librit “Love Story”, ka nderruar jete ne moshen 72 vjecare. Lajmin e beri te ditur miku i tij, Ned Temko.
Ne momentin e vdekjes ai ndodhej ne Oxford per te dhene disa leksione. Segal e shkroi romanin e famshem ne vitin 1969 kur ishte vetem 32 vjec dhe jepte mesim ne Harvard.

“Dashuri do te thote te mos thuash asnjehere me vjen keq”, eshte nje nga frazat me te famshme te Segal. Libri i tij me pas u be edhe film, duke korrur nje sukses te madh. Ai ka shkruar edhe disa romane te tjere dhe njihet si kritik letrar.

Ne vitin 2001 Segal shkroi nje ese akademike per historine e komedise dhe batutave qe nga Greqia e lashte deri ne kohen e Stanley Kubrick.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nderron jete Erich Segal, shkroi romanin “Love Story”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: MODA :: VIP-
Kërce tek: