Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 MASTURBIMI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

MASTURBIMI Empty
MesazhTitulli: MASTURBIMI   MASTURBIMI Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:07 am

Masturbim referohet seksual stimulim, veçanërisht i veçantë gjenitalet (masturbim vetë), Shpesh deri në pikën e orgazmë. Stimulim mund të kryhet me dorë, nga llojet e tjera të kontaktit trupor (të shkurtër marrëdhënie seksuale), Nga përdorimi të objekteve apo mjeteve, ose nga disa kombinimi i këtyre metodave. Masturbim është një formë e zakonshme e autoeroticism, Dhe dy fjalë janë përdorur shpesh si sinonime, Edhe pse masturbim me një partner (masturbim reciprok) Është gjithashtu e zakonshme. Masturbim Kafshëve është vërejtur në shumë lloje, si në të egra dhe në robëri

Etimologjia

Fjala masturbim besohet të rrjedhin nga ose Greqisht fjala mezea (μεζεα, "Penises") ose Latinisht Manus ( "ana") dhe latine turbare ( "të prishë"). Një konkurruese etimologji bazuar në Latinisht stuprare Manu ( "të ndotin me dorë") është thënë nga Anglisht Oxford Dictionary të jetë një "supozim vjetër".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MASTURBIMI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: ZONE E NXEHTE :: EROS-
Kërce tek: