Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Nderron jete legjenda Panajot Pano

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Nderron jete legjenda Panajot Pano Empty
MesazhTitulli: Nderron jete legjenda Panajot Pano   Nderron jete legjenda Panajot Pano Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 9:05 am

Ndahet jeta ne moshen 71 vjecare legjenda e futbollit shqiptar, Panajot Pano.

Pano, nderroi jete ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes per shkak te nje infarkti.

Ish-sulmuesi qe do te behej i famshem tek Partizani, lindi ne 7 mars te vitit 1939 ne qytetin e Durresit dhe e nisi rrugetimin e gjate futbollistik si portier tek Tirana.

Gjate karrieres se tij 18 vjecare si futbollist, Panajot Pano ka luajtur 24 ndeshje ne kombetaren e Shqiperise. Me fanelen e Partizanit ai fitoi 4 kampionate dhe 5 kupa. Ne ceremonine e zhvilluar ne vitin 2003, ai mori cmimin “Golden Player of Albania” nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Gjithashtu, ne mars te vitit 2009, Panajot Pano u nderua me cmimin “Nderi i Kombit” nga Presidenti i Republikes, Bamir Topi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
viko
Webmaster
Webmaster
viko

Posts : 72
Join date : 14/01/2010
Location : ne zemren e dikujt

Nderron jete legjenda Panajot Pano Empty
MesazhTitulli: Re: Nderron jete legjenda Panajot Pano   Nderron jete legjenda Panajot Pano Icon_minitimeFri Jan 22, 2010 10:07 am

Federata Shqiptare e Futbollit i bën të ditur të gjithë komunitetit të futbollit në Shqipëri, se ndeshjet e javës së 18-të, të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë Superiore, do të nderohet kujtimi i legjendës së futbollit shqiptar Panjot Pano.

Për këtë arsye, në të gjitha stadiumet shqiptare ku do të luhen këto ndeshje, do të mbahet një minutë heshtje. Gjithshtu, të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në këtë kampionat ,do t’i luajnë ndeshjet e javës së 18-të me shirit të zi në krah, në shenjë respekti për humbjen e mjeshtrit të njohur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nderron jete legjenda Panajot Pano
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: SPORT :: Futboll-
Kërce tek: