Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Ku keni qejf t'ju puthin?

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
ΑΝΝΑ
Admin
Admin
ΑΝΝΑ

Posts : 74
Join date : 11/01/2010

Ku keni qejf t'ju puthin? Empty
MesazhTitulli: Ku keni qejf t'ju puthin?   Ku keni qejf t'ju puthin? Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:18 am

.Llojet e puthjeve:

Klasiket

Ështe nje etape e detyruar. Te gjithe pak a shume praktikojme keto lloj puthjesh. Por fakti qe keto jane puthje klasike nuk do te thote t'i leme pas dore. Ne qofte se jane kaq te njohura dhe te praktikueshme sepse jane sensuale? Atehere le te shfrytezojme rastin?!


Tek buzet.....

Ështe me klasikja qe praktikohet dhe ne kinema, me pak klasike dhe imagjinare persa i perket botes reale. Ne fakt te puthesh si ne Hollywood eshte nje shpikje e hershme. Para se te mendosh per puthjen franceze ose puthjen e thelle duke u ndalur tek buzet, t'i shijosh, kafshosh, te vleresosh kontaktin e pare elektrik…. Fillimi i puthjes eshte i rendesishem sa fillimi i raportit seksual. Nje ushtrim shume sensual, thith vetem ajer te paster qe del nga buzet e tija, dhe ai duhet te thithe vetem ajrin, qe del nga buzet e tua.

Perse kjo puthje te ben te dridhesh?

Pse nenat i puthin femijet e tyre ne qafe, per t'u dhene atyre te gjithe dashurine e mundshme. Keshtu qe zona e qafes meson qe tani ndjeshmerine dhe domethenien e sensualitetit.Dhe kjo kujtohet ne momente intimiteti.

PUTHJE EROTIKE

Keto puthje stimulojne dhe bejne te shtohet deshira seksuale. Trupi pergatitet te shkoje me larg se fillimi i aktit seksual. Dhe deshira ne vetvete eshte gati nje kenaqesi. Do te ishte mekat te shkoje direkt tek ‘'gjerat serioze''. Serioze eshte te perfitosh nga te gjitha kenaqesite gjate rruges per ne parajse!

Tek buzet.....

Ështe puthja franceze, nje puthje shume erotike qe belbezon aktin seksual. Mukozat takohen, ujerat e trupit bashkohen tamam si ne nje raport seksual. Per kete arsye kjo puthje eshte shume sensuale dhe terheqese. Perfitoni te eksploroni shijen e buzeve te saj!


Tek gjoksi.....

Gati gjithmone te lene pas dore! Por jo vetem femrat deshirojne te puthen tek gjoksi, te perkedhelen... por dhe burrat. Perse te privohesh nga nje kenaqesi efikase? Mjaftojne pak minuta dhe nese te pelqen kjo pjese e trupit, mund te zbulosh gjithmone kenaqesi te reja!
Tek barku....

Ështe nje zone shume delikate. Nuk eshte e mbrojtur me kocka si kraharori dhe legeni, keshtu qe eshte nje vend shume delikat. Kur lejon partnerin qe te puthe do te thote, qe ke besim tek ai. Te te puthin tek barku do te thote qe ke nxjerre ne pah sensualitetin tend.

Pjeset e harruara te trupit

Jane disa pjese te trupit fatlume: puthen shpesh dhe zhvillojne shume shpejt sensibilitetin dhe kenaqesite e ketyre pjeseve. Por jane disa pjese te tjera te trupit qe quhen pjese te harruara qe shpesh lihen pas dore, kalon shume afer por asnjehere nuk ndalemi asnjehere por eshte nje mekat sepse mund te zbulohen kenaqesi te reja, duke provokuar kenaqesi te papritura.......

Fytyra

Duke kaluar puthjet ne faqe midis miqve dhe puthjet ne buze midis dy te dashuruarve, fytyra shpesh lihet pas dore. Fytyra eshte nje zone shume sensibile dhe komunikative. Tek pjesa e syve aty ku lekura eshte e holle dhe delikate eshte nje zone sensibel e perkedheljeve, ashtu si rrenja e flokeve dhe veshet. Fytyra eshte si nje univers per t'u zbuluar, dhe fjalet e dashurise jane te qarta dhe te kuptueshme dhe kjo ben te te shtosh deshiren, tamam si shikimet qe shoqerojne puthjet.

Tek kembet

Disa njerez mendojne se i gjithe trupi eshte i prezantuar nga kembet. Çdo centimeter korrespondon me nje zone. Kembet jane te forta por edhe delikate, te ndjeshme ndaj ngacmimeve. Ne qofte se luan me kembet kenaqesia do te perhapet ne te gjithe trupin. Ne qofte se ngrihesh drejt kavilies, pulpat e kembeve, gjunjet, kofshet.....do te arrish tek zonat erogjene qe kane kohe qe te presin.

Tek duart....

Duart ashtu si dhe buzet jane shume te ndjeshme. Duart analizojne dhe vleresojne shume mire kontaktet, ashtu si dhe buzet. Buzet dhe duart jane instrumentet tane: duart perkedhelin buzet dhe buzet puthin. Te puthesh duart do te thote t'u thuash te ndalojne nje cast, mbase para se te perkedhelin. Sepse duart jane magjike……
Mbrapsht në krye Shko poshtë
viko
Webmaster
Webmaster
viko

Posts : 72
Join date : 14/01/2010
Location : ne zemren e dikujt

Ku keni qejf t'ju puthin? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku keni qejf t'ju puthin?   Ku keni qejf t'ju puthin? Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 2:09 pm

Buzet dhe ne Qafe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku keni qejf t'ju puthin?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: ZONE E NXEHTE :: DASHURI-
Kërce tek: