Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Logitech: Zhgënjim nga takimet online

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Logitech: Zhgënjim nga takimet online Empty
MesazhTitulli: Logitech: Zhgënjim nga takimet online   Logitech: Zhgënjim nga takimet online Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 5:22 am

Një kërkim i Logitech zbuloi se 58% e Europianëve qe mbyllën një takim nëpërmjet Internetit, duke shpresuar ne gjetjen e një partneri të përshtatshëm, në fund u zhgënye nga përshkrimet inekzistente. Italianët janë më të pafatët e çështjes me 72% të deklaroj se ndihen të mashtruar, vijojnë Gjermanët me 58%, Francezët me 56% dhe Britanikët me 55%. Logitech realizoi kërkimin në fjalë për të konstatuar se sa i rëndësishëm do të ishte një komunikim nëpërmjet webcamera-s para takimit të programuar. Në këtë pyetje përgjigjet e përdoruesëve Europianë ishin shumë interesante. Pjesa dërrmuese (54%) ishte e mendimit se vendimi qe te shikojnë njëri tjetrin live para një takimi të mundshëm, do t’i ndihmonte në shmangien e një surprize të padëshiruar…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Logitech: Zhgënjim nga takimet online
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: Informatike :: Informatike-
Kërce tek: