Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 Po vjen fundi?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

Po vjen fundi? Empty
MesazhTitulli: Po vjen fundi?   Po vjen fundi? Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 5:20 am

Shkrimet dhe filmat - janë duke folur rreth vitit 2012. Shkencëtarët Rusë nga ana tjetër argumentojnë se fundi i botës është më tej… në 2036! Gjatë vitit të ri, një grup shkencëtarësh rusë do të realizojnë një takim me dyer të mbyllura për të diskutuar shmangien e rënies në Tokë të një asteroidi gjigand. Skenari i mësipërm nuk është fantazi shkencore por një deklaratë publike e kreut rus të Shërbimit Hapësinor, Anatoli Perminof. Në mënyrë të veçantë, Perminof deklaroi në stacionin radiofonik “Zëri i Rusisë” se: “Këshilli tekniko-shkencor së shpejti do të mblidhet për të diskutuar se çfarë mund të bëjmë për të mos lejuar rënien e asteroiodit që të shkatërrojë një pjesë të madhe të planetit tonë në 2036″. Perminof gjithë optimizëm shtoi se: “Është më mirë që të shpenzojmë disa milion tani për të krijuar një sistem që do të parandalojë rënien e asteroidit, se sa të presim deri sa të ndodhë e pastaj të numërojmë mijëra të vdekur nga shkatërrimi i parashikuar“. Nga ana e saj NASA, njoftoi se probabiliteti i konfliktit mes një asteroidi dhe Tokës është reduktuar dukshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Po vjen fundi?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: Informatike :: Informatike-
Kërce tek: