Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Rregjistrohu ne forumin tone.
Zemra Love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zemra Love

Zemra Love
 
PortalForumKërkoRegjistrohuidentifikimi
Mirese vini  ne forumin tone...... ku vec dashuri gjeni.

 

 E gjithë bibloteka e “National Geographic” në një hard drive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nita
Moderator
Moderator
Nita

Posts : 89
Join date : 15/01/2010

E gjithë bibloteka e “National Geographic” në një hard drive Empty
MesazhTitulli: E gjithë bibloteka e “National Geographic” në një hard drive   E gjithë bibloteka e “National Geographic” në një hard drive Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 5:20 am

Tashmë nuk është e nevojshme që dikush të jetë angazhuar me ecurinë e “National Geographic” për të vlerësuar ndërrmarjen e saj të re: i gjithë “udhëtimi” që atëherë kur filloi dhe deri më sot, tani është në dispozicionin e të interesuarëvë në një hard drive 160GB!Kur themi të gjithë “rrugëtimin” i referohemi plot 120 viteve, që nga 1888 - 2008, me material jashtëzakonisht të pasur: harta, mijëra fotografi, tektse dhe të gjithe numrat e revistës National Geographic, faqe për faqe, eshte e rendesishme te theksojme se funksioni “Geobrowse” eshte tejet i vlefshem, imagjinoni cdo përdorues zgjedh një vend në harte dhe menjëherë shfaqen në ekran të gjitha informacionet në dispozicion dhe në fund një lojë pyetjesh në fushat si: gjeografia, historia, kultura, mjedisi dhe kërkimet.Githashtu, nga 160GB të hard drive, përdoruesit i jepet falas RRETH 100GB, pasi përmbajtja e National Geographic ze vetëm 60GB. Pajtueshmëri e plotë me Windows PC (Windows 2000 dhe lëshime të reja - ardhshme) por edhe me Mac (Mac OS X Tiger 10.4.11, Leopard 10.5.4 / 10.5.5 dhe Snow Leopard 10.6). Sigurisht që askush nuk mund të mohojë sasinë e përmbajtjes, plotësinë dhe cilësinë që ofron si përvojë, tek kandidati blerës. Çmimi: 199, 95 dollarë ose rreth 140 euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
E gjithë bibloteka e “National Geographic” në një hard drive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zemra Love :: Informatike :: Informatike-
Kërce tek: